Tvrzené sklo – zábradlí zhotovené ze skla může na první pohled budit dojem, že jde o výrobek z materiálu shodného s tím, z něhož se do prodejen potravin distribuují skleněné láhve. Toto tvrzení se však v žádném případě nezakládá na pravdě, jen si představte, že by vám při chůzi po schodech podklouzla noha a vší silou byste se zapřeli o zábradlí, které pod tíhou hmotnosti vašeho těla praskne a se vší parádou se vysype na zem. Jednak byste se mohli poranit a pak byste se také mohli ze schodů zřítit. Právě proto se skleněná zábradlí vyrábí ze skla tvrzeného, které s láhvemi nemá nic společného. Tvrzené sklo je velmi pevné a naprosto bezpečné i při náhodném úderu některými těžkými předměty.
Luxusní vzhled – skleněné zábradlí vypadá, jako by na vás právě vystoupilo z módního časopisu. Může jít o sklo čiré či kouřové a pokaždé se nebudete moci zbavit dojmu, že máte před sebou něco výjimečného. Skleněná zábradlí se hodí do objektů modernizovaných, a to zejména k bílé malbě interiéru a ke kovovým a dalším skleněným doplňkům, jako jsou svítidla, nábytek či dekorativní předměty. Sklo se perfektně kombinuje zejména s nerezovou ocelí, ale hodí se k němu i další kovové materiály.
Čistota a elegance – jistou nevýhodou skleněných stavebních prvků v domácnosti jsou vyšší nároky na údržbu. Jinými slovy, upatlané skleněné zábradlí nebo schodiště, zamaštěné od prstů, jimiž jste někdy před třemi dny pojídali bramborák, rozhodně nepůsobí příliš vábně. Ovšem dbáte-li na čistotu ve svém příbytku a snažíte se jej udržet takový, abyste se v něm cítili příjemně, skleněné povrchy vás odmění nebývalou elegancí a krásou. Působí velmi čistě a vytváří dojem, že je ve vašem domě opravdu dokonalý pořádek. Můžete si pak směle pozvat vaše přátele na sklenku pomerančového džusu, či na čaj o páté, chcete-li, a výsledek bude rozhodně stát za to.